LOKALIZACJA


GALERIE


 



DOWÓZ DO SZKÓŁ i PRZEDSZKOLI

 

Na fali kampanii promujących zdrowe żywienie w szkołach i przedszkolach spokojnie weszliśmy w nowy rok szkolny.  Dla nas nie ma żadnej rewolucji. Gotujemy tak od 1991 roku - czyli od zawsze.

Ten rodzaj cateringu jest dosyć młody, nie licząc czasów PRL, gdzie szkoły miały własne kuchnie i stołówki.  Oczywiście porównanie kosztów żywienia szkolnego i cateringu outsourcingowego, jest niemal niemożliwe. Nikt nie liczy wszystkich składników z tysiącem drobnych wydatków, które składają się na grube tysiące: płace z wszystkimi opłatami, pomieszczenia które można wynająć zamiast przeznaczać na kuchnię, ktoś musi surowce kupować i przywozić;  ktoś to musi rozliczać. Energia też jest coraz droższa.

Surowce to jest jednak ciągle największa część kosztów posiłków. Wszyscy wiemy, że możemy zjeść junk-food za 4 zł i befsztyka za 100 zł. Jeśli jednak chodzi o dzieci – nie ma kompromisów i nie może być. Dzieci są naszą przyszłością (to banał) ale jeśli chcemy by nie chorowały na starość, musimy zadbać o to już teraz. Naszą filozofią jest: świeże, możliwie surowe, sezonowe, zero cukru i minimalnie soli.  Akurat szefa kuchni mamy takiego, że sam tak przyprawia i tak jada, ja muszę sobie zawsze dosypać soli i pieprzu. Chętnie za to dodajemy różnego rodzaju przyprawy ziołowe i suszone warzywa.

Niektóre dzieci oczywiście wynoszą z domu inne doświadczenia, ale coraz więcej rodziców nie poddaje się, a niektórzy nawet gotują sami. Zachęcamy Was – nie poddawajcie się reklamowym sloganom i dziecięcemu terrorowi. Bo mimo, że nie kupi tego czy owego w szkolnym sklepiku, pójdzie za róg do marketu. 

Pozdrawiam wszystkie dzieci i wszystkich rodziców i pamiętajcie zawsze jesteśmy dla Was w kontakcie!    

Głosy rodziców:

Chciałam Pani bardzo podziękować za to w jaki sposób rozwiązała Pani problem rodziców niejedzących
pierwszaków. Bez Pani obecności to spotkanie
byłoby całkowitą klapą. Takie osoby jak Pani w obecnych
czasach to
prawdziwy skarb, bardzo rzadko spotykany. Niezmiernie się cieszę że możemy z Panią współpracować.

Chciałam dodać, że obiady są wyjątkowe i za każdym razem kiedy czytam
Państwa menu mam ochotę na takie raytasy. (...) kłopot z naszym niejadkiem, który najchętniej jadłby mniej wyrafinowane potrawy. Bardzo dziękuję i pozdrawiam.


Bardzo dziękuje za wsparcie w trudnej chwili i uwzględnienie ulgi. Jest mi niezmiernie miło, że spotkaliśmy
się z taką życzliwością. Dziękuję w imieniu swoim i całej rodzinki. Miłego dnia :).

 



W przypadku pytań i wątpliwości proszę o kontakt z zarządem CSG tel. 71 333 20 12, 506 00 23 24 lub csg@csg.com.pl .

Ramowe zasady poniżej

Szalom

Zapraszamy też do facebooka Face

Ramowe zasady organizacji żywienia dzieci w szkołach i przedszkolach.

 

 

1.      Firmą produkującą i dostarczającą posiłki dla dzieci szkolnych jest CSG sp. z o.o.

2.      CSG posiada własną kuchnię, personel posiadający wysokie kwalifikacje oraz odpowiedni do tego sprzęt i środki transportu oraz gwarantuje przygotowanie posiłków według zasad zdrowego żywienia dzieci i młodzieży.

3.      Jadłospis ustalany jest przez specjalistą żywienia (technolog żywienia) z uwzględnieniem preferencji wyrażonych przez rodziców oraz ograniczeń związanych z alergiami i innymi wykluczeniami w żywieniu.  W przypadku bardzo ciężkich schorzeń lub specyficznych alergii CSG może odmówić żywienia z powodu nie dającego się wykluczyć ryzyka zaostrzenia alergii. W każdym takim przypadku decyduje porada lekarza i wola rodziców.

4.      Zamawiającym jest rodzic lub opiekun prawny dziecka, z którym podpisywana jest umowa na obsługę cateringową.

5.      Nieobecność dziecka należy zgłosić najpóźniej do godz. 8:00 danego dnia, w którym zachodzi zmiana. W innym przypadku trudno nam będzie uznać późniejszą reklamację. Wynika to z technicznych oraz pewnych powodów prawnych.

6.      O ile rodzic nie wyszczególni dni, w których dziecko nie będzie mogło lub chciało korzystać z wyżywienia, przyjmuje się, że dziecko spożyło posiłek. Nie jesteśmy w stanie kontrolować obecność dziecka w trakcie wydawania posiłku.

7.      Sporządzona lista obecności i jedzenia każdego dziecka każdego miesiąca jest podstawą rozliczenia miesięcznego. Jest ono wysyłane e-mailem po podliczeniu poprzedniego miesiąca i wysyłane internetowo niezwłocznie do rodzica/opiekuna prawnego dziecka.  Za prawidłowość rozliczenia odpowiada CSG; rodzic jest odpowiedzialny za podanie rzeczywistego i działającego konta e-mail i monitorowanie poczty wysyłanej przez CSG.

8.      Podstawowym i najszybszym jest kontakt przez Internet i pocztę internetową. Naszym głównym adresem jest zosia@csg.com.pl ; komputer z tym kontem jest monitorowany od godz. 7:00 do 14:00 i w tych samych godzinach czynne jest też nasze biuro.  Telefon biura: 71 333 20 12.  W zasadzie prosimy o nie podawanie informacji na telefon komórkowy, ponieważ w trakcie jazdy po mieście nie jest to bezpieczne oraz trudno zanotować podane przez Państwo informacje.

9.      Rozliczenie zostaje zakończone w chwilą zaksięgowania przelewu na koncie CSG.

10.  CSG może ustalić przedpłatę za zamówione z góry posiłki w 50% ich przypuszczalnej wartości stosownie do ilości dni szkolnych w miesiącu. Zaliczka ta jest rozliczana w następnym miesiącu.

_____                  ________________________________________________________________________________________________________© MWN 2016